:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Miód pitny

Dodano: 2013-05-16 12:43:16

A więc miód pitny jest to alkoholowy napój który otrzymuje się poprzez fermentacje wodnego roztworu miodu. W zależności od proporcji (stosunku miodu do wody) wyróżnia się: półtoraka, dwójniaka, trójniaka, czwórniaka, piataka. Te nazwy są ściśle powiązane z proporcjami. półtorak: Na 1 litr miodu przypada 0,5 litra wody. Razem daje to 1,5 jednostki objętości (stąd ta nazwa).  dwójniak: 1 litr miodu - 1 litr wody. trójniak: 1 litr miodu - 2 litry wody itd. Próbowaliście miód pitny ? Jakie są wasze opinie ?
odpowiedz cytuj
Aga24 dodano: 2013-05-16 12:44:56
Piłam miód pitny i bardzo mi smakował :D nie pamiętam tylko który rodzaj. Lubie smaki związane z miodem także przypadł mi do gustu ;)
odpowiedz cytuj
Rusek dodano: 2013-05-16 12:46:28
Nie przepadam za takimi smakami aczkolwiek miód pitny sam w sobie mi nawet smakował . Nie jakoś tak żeby się zachwycać ale był dobry .
odpowiedz cytuj
profesor dodano: 2013-05-16 12:52:29
Bardzo lubię miód w alkoholach , Ciechan miodowe to jedno z moich ulubionych piw tak samo miód pitny to jeden z moich ulubionych trunków ;)
odpowiedz cytuj
xantypa dodano: 2014-09-28 02:19:30
najlepsze są czyste miody pitne, bez chmielowego aromatu. Dawna Pasieka na Starym Mieście, polecam. Są niesamowite. Ja najbardziej lubię te grzane...
odpowiedz cytuj

1 ... 1