:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C zamglenie

Wybór wygodnych szpilek w 5 krokach

Moda, Wybór wygodnych szpilek krokach - zdjęcie, fotografia

Sądzisz, że szpilki mogą być albo ładne, albo wygodne - niekoniecznie. Dowiedz się jak wybrać model idealny. Sprawdź na co zwracać uwagę przy zakupie szpilek. Pokonanie 5 kroków sprawi, że podejmiemy trafną decyzję zakupową, której nie będziemy żałować w przyszłości.

1. Właściwy rozmiar

Buty, jakie nosimy, powinny być dobrane do wielkości stopy – to oczywista zasada, jednak często dopada nas pokusa zakupu pięknego modelu, który nie występuje w naszym rozmiarze. Postarajmy się powstrzymać takie zapędy i zorientujmy się, czy istnieje możliwość sprowadzenia butów w naszym rozmiarze. Możemy spróbować zakupów w sklepie online, np. na www.deichmann.com – w razie niepowodzenia przysługuje możliwość zwrotu lub wymiany towaru.

2. Materiał

Buty wykonane z naturalnej, wysokiej jakości skóry w pewnym stopniu dopasowują się do kształtu naszej stopy. Czasem warto decydować się na zakup takich modeli, nawet jeśli są nieco droższe niż ich syntetyczne odpowiedniki. Zastosowanie skóry w produkcji obuwia zwiększa poczucie komfortu w trakcie jego noszenia. Niemniej jednak możemy rozważyć także zakup modeli wykonanych w dużej części z gładkich i lekkich, a przy tym trwałych materiałów. Wkładka powinna być miękka i lekka – dzięki temu unikniemy bolesnych odcisków.

3. Wysokość obcasa

Aby czuć się dobrze w szpilkach, musimy wybrać optymalną wysokość obcasa. Decyzja, jaką ostatecznie podejmiemy, jest zależna od naszych odczuć. Zrezygnujmy z zakupu 15-centymetrowych szpilek, jeśli wiemy lub choćby przypuszczamy, że taka wysokość może nam nie odpowiadać. Subtelny obcas również wysmukla łydkę i sprawia, że stylizacje zyskują kobiecy charakter.

4. Grubość i miejsce osadzenia obcasa

O stabilności, a więc również o komforcie noszenia konkretnego rodzaju obuwia, decyduje także grubość obcasa – im większa, tym pewniej się czujemy. Ważne, by obcas był osadzony w miejscu, które odpowiada środkowi pięty. Wszelkie odchylenia utrudniają chodzenie.

5. Proporcje

Mając niewielkie stopy, starajmy się unikać bardzo wysokich szpilek. Dysproporcja występująca pomiędzy długością stopy a wysokością obcasa powoduje chwiejność, a co za tym idzie – dyskomfort. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, by doznać bolesnej kontuzji kostki lub innej części stopy.

Moda, - więcej informacji