:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C zamglenie

Współczesne zaręczyny: romans tradycji z nowoczesnością

Wydarzenia, eventy, Współczesne zaręczyny romans tradycji nowoczesnością - zdjęcie, fotografia

Zaręczyny są… w modzie! I choć z prawnego punktu widzenia nie są konieczne do zawarcia małżeństwa, niewiele par decyduje się na małżeństwo z pominięciem okresu narzeczeństwa. Jak zorganizować nowoczesne zaręczyny, nie zapominając o tradycji? Podpowiadamy.

Czy okres narzeczeństwa ma znaczenie dla przyszłości związku?

Okres narzeczeństwa to dla wielu par przede wszystkim czas gorących przygotowań do ślubu. Coraz częściej czas między zaręczynami a ślubem ulega wydłużeniu, ponieważ młodzi decydują się finansować ślub i wesele z własnej kieszeni, bez pomocy rodziców. Przygotowania do ślubu prowokują także do rozmów o wspólnym życiu, priorytetach i planach. Narzeczeństwo jest więc również czasem budowania pogłębionych więzi między przyszłymi małżonkami i poznawania się w świetle nadchodzącej, wspólnej przyszłości.

Tradycja i nowoczesność

Choć współcześnie rodzice przyszłych narzeczonych nie spisują małżeńskiego kontraktu, zaręczyny to sygnał także dla nich, że młodzi w najbliższej przyszłości planują sformalizować swój związek. To pozwala zacieśnić więzy między dwiema rodzinami, a także  daje pretekst do organizacji spotkania zapoznawczego, a czasem nawet wspólnego spędzania ważnych świąt lub rodzinnych okazji. Coraz więcej par rezygnuje z kolacji zaręczynowej z udziałem rodziców, prześcigając się w wymyślaniu oryginalnych sposobów na zaręczyny. Odchodząc od tradycyjnej formy i wybierając oryginalne miejsce oraz sposób oświadczyn, chcą zamanifestować swoją kreatywność i niepowtarzalność. Nietypowe zaręczyny to także okazja do stworzenia niesamowitych wspomnień oraz wzbudzenia w partnerce poczucia wyjątkowości.

Choć na pierwszy rzut oka współczesne zaręczyny w niczym nie przypominają sposobu, w jaki zaręczali się nasi rodzice lub dziadkowie, w wielu aspektach sięgają do tradycji, nawiązując do znanych od pokoleń zaręczynowych rytuałów. Mężczyzna oświadcza się kobiecie, klękając na prawe kolano i pytając: „Czy wyjdziesz za mnie?” lub „Czy zostaniesz moją żoną?”. Następnie wsuwa narzeczonej na palec złoty pierścionek zaręczynowy z brylantem, który stanowi symboliczne przypieczętowanie zaręczyn.

Biżuteria z brylantami: przepis na udane zaręczyny?

Coraz więcej pań posiada bardzo jasno sprecyzowane wymagania co do pierścionka zaręczynowego. Wrażliwe romantyczki zazwyczaj wybierają królewskie żółte złoto, a pewne siebie ekstrawertyczki doskonale czują się w towarzystwie śnieżnobiałego złota (przykłady znajdziemy np. na stronie aclari.pl). Oczywiście nie jest to regułą! Jedno jest pewne, wszystkie kochają brylanty, zwłaszcza w pierścionkach zaręczynowych. I to nie tylko dlatego, że zachwycają wyglądem.

Diament, czyli nieoszlifowany brylant, jest najtwardszą substancją występującą w przyrodzie. Nazwa tego minerału też nie jest przypadkowa. Pochodzi ze starogreckiego adamas, co oznacza „niezniszczalny” lub „niepokonany”. Jego powierzchnia może zostać zarysowana wyłącznie przy użyciu innego diamentu. Biżuteria zaręczynowa z brylantami niesie więc wyjątkowe przesłanie.

Choć współczesne zaręczyny wymykają się schematom, są silnie zakorzenione w tradycji. Połączenie tego co znane i oswojone z tym, co nieznane i nowe, stanowi piękną metaforę decyzji o wejściu z ukochaną osobą w nową rzeczywistość budowania wspólnego życia. Jeśli będziecie mówić sobie „tak” przez całe życie, będzie ono równie wzruszające i pełne blasku, jak dzień zaręczyn.Współczesne zaręczyny: romans tradycji z nowoczesnością komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, eventy, - więcej informacji