:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Whisky dla koneserów

Whisky, Whisky koneserów - zdjęcie, fotografia

Dziś chciałbym napisać o whisky, której na świecie jest tylko 750 egzemplarzy, a być może już nawet mniej, a w Polsce zaledwie sztuk 4. To wystarczające wytłumaczenie jej ceny. Niestety, ponieważ nie próbowałem, nie mogę potwierdzić niezwykłości tego trunku. Ponieważ jednak w marzeniach nic złego nie ma, proponuję pomarzyć o prawdziwej whisky dla koneserów – Bunnahabhain 40 Years Old.


Skąd pochodzi nasza bohaterka? Oczywiście z legendarnej wyspy Islay, a ściślej z jej północno-wschodniej części. Jak to bywa z ekskluzywną whisky, stoi za nią i długa historia, a i pewna tajemnica. Na pewno jej unikalność podkreśla fakt, że Bunnahabhain 40 YO występuje na świecie w zaledwie 750 egzemplarzach.

Jej sława zaczęła się w chwili odkrycia skatalogowanych beczek w rejestrze destylarni przez mistrza Iana Macmillana. Za jej niesamowitym smakiem i aromatem kryje się 40 lat spokojnego dojrzewania.

Nasza bohaterka – whisky dla koneserów - sprzedawana jest w oryginalnych opakowaniach, z etykietą autorstwa słynnego szkockiego ilustratora Iaina McIntosha, przedstawiającą historię powstania whisky począwszy od źródeł Margadale Spring.

Każda z buteleczek Bunnahabhain 40 Years Old ma ręcznie nadany numer. W Polsce jest jej podobno zaledwie 4 egzemplarze. Stąd zapewne jej spora cena – około 12 tysięcy złotych za buteleczkę. Ala dla prawdziwych koneserów prestiżowych Single Malt, żadna cena nie jest nie do pokonania.

bruno

Whisky dla koneserów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Whisky, - więcej informacji