:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C zamglenie

Trening ze smartwatchem – czy to działa?

Dodatki, Trening smartwatchem działa - zdjęcie, fotografia

Smartwatche to coś więcej niż zegarki, to wielofunkcyjne urządzenia, które sprawdzają się w wielu sytuacjach. Jednym z możliwych zastosowań inteligentnego zegarka jest trening. Podczas aktywności fizycznej smartwatch może analizować osiągnięcia, monitorować tętno i przemierzane kilometry. Urządzenie można skonfigurować ze smartfonem, wykorzystywać za jego pośrednictwem liczne aplikacje dla osób uprawiających sport. Podstawową funkcjonalnością wielu smartwatchy sportowych jest ciągłe monitorowanie aktywności fizycznej użytkownika i liczenie spalonych kalorii. Zegarek zapamiętuje przebyte trasy, liczy kilometry, analizuje także zwyczajną aktywność w ciągu dnia, ale to nie wszystko. Wiele modeli inteligentnych zegarków posiada funkcję monitorowania snu – umożliwia analizę jakości snu i postępów w regeneracji organizmu. To przydatne narzędzie dla sportowców po dużym wysiłku oraz dla zapracowanych osób, które chcą się zmotywować do ćwiczeń i do odpowiedniej ilości snu.

Smartwatche wydają się niezastąpionymi kompanami podczas uprawiania niektórych dyscyplin sportowych. Są często użytkowane przez biegaczy, kolarzy i pływaków. To z reguły urządzenia wodoodporne, które można nosić na basenie i na dworze w trakcie deszczu, a w dodatku zegarek tego typu może być po prostu estetycznym dodatkiem do ubrania.

Po co smartwatch na treningu, jeśli mamy do dyspozycji smartfon? To jednak nie to samo. Choć w telefonie może roić się od aplikacji do treningu, to zegarek jest lżejszym i bardziej bezpośrednim towarzyszem podczas sportowych zmagań. Wbudowany moduł GPS umożliwia zapisywanie trasy i synchronizację z popularnymi aplikacjami i portalami (na przykład endomondo). System pomiaru tętna ułatwia kontrolę osiągnięć i kondycji. Pomiar spalonych kalorii sprawia, że łatwiej zapanować nad dietą odchudzającą lub sportową. Wodoodporność sprawia, że zegarek typu smartwatch może nam towarzyszyć nawet na basenie.

Smartwatche sprawdzą się jednak nie tylko w trakcie uprawiania sportu. Pomijając ich walory estetyczne, warto zwrócić uwagę na wygodną funkcjonalność, którą można zastosować na co dzień. Zegarki można skonfigurować ze smartfonem i na ich ekranie odbierać powiadomienia o nowej wiadomości lub o połączeniach – to znakomite rozwiązanie w sytuacji, gdy nie można lub nie wypada sięgać po telefon. Rzut oka na ekran zegarka jest o wiele bardziej dyskretny. Popularność zegarków tego typu rośnie wraz z rozwojem ich funkcjonalności, choć dla wielu osób wciąż są to jedynie zbędne gadżety, to jednak coraz więcej odbiorców sięga po smartwatche w wielu sytuacjach, a treningi sportowe są tylko jedną z takich okoliczności.

Trening ze smartwatchem – czy to działa? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Dodatki, - więcej informacji