:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C zamglenie

Szkocka whisky - dostanie miliard funtów

Whisky, Szkocka whisky dostanie miliard funtów - zdjęcie, fotografia

Szkocka whisky to wiadomość dobra dla koneserów szkockiej whisky, ale nie tylko. Cieszy się rząd szkocki, cieszą się potencjalni nowi pracownicy Diageo. Alkoholowy gigant, właściciel takich znanych marek jak Smirnoff, Guinness ,Johny Walker, planuje zainwestować w szkocką whisky aż miliard funtów, czyli jakieś pięć miliardów złotych.


Za zainwestowane pieniądze wybudowana zostanie nowa destylarnia prawdopodobnie w sąsiedztwie Speyside, zatem okolicach, gdzie powstają doskonale wszystkim znane Single Malts Whiskies. Alternatywną lokalizacją pozostają rejony Highlands w Szkocji.

Obok destylarni wybudowane też zostaną nowe magazyny z miejscami pracy dla około 100 osób, docelowo jednak inwestycja poskutkować ma zatrudnieniem 250 dodatkowych pracowników przy budowie i 500 w innych gałęziach gospodarki. Już w tej chwili Diageo w 28 gorzelniach na terenie Szkocji zatrudnia 4000 osób - szkocka whisky

Nowa destylarnia wraz z zapleczem ma powstać w ciągu 5 najbliższych lat. Plany koncernu Diageo cieszą nawet szkocki rząd, który liczy na zastrzyk rozwojowy dla gospodarki krajowej, ale także na wzmocnienie światowego sukcesu komercyjnego szkockiej whisky.

Szkocka whisky - dostanie miliard funtów komentarze opinie

  • - niezalogowany 2012-06-26 11:47:40

    Ciekawe czy to będzie destylarnia pod znanym już znakiem czy całkiem nowy brand?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Whisky, - więcej informacji