:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C mgła

Przechowywanie cygar - Humidor

Cygara, Przechowywanie cygar Humidor - zdjęcie, fotografia

Humidor – to najważniejsze pojęcie, jeśli chodzi o temat przechowywania cygar. Kluczowej w paleniu cygar jakości testowanych modeli nie da się uzyskać bez tego przedmiotu. Jest to szczególnie ważne w przypadku cygar wytwarzanych ręcznie, czyli tych najdelikatniejszych i najszlachetniejszych. Warto w tym przypadku nie oszczędzać pieniędzy i zaopatrzyć się w dobrej jakości humidor , bo to dla koneserów cygar inwestycja na wiele lat.Dla wielu początkujących palaczy cygar, humidor, to dość dziwna i tajemnicza nazwa. Tymczasem humidor, to po prostu skrzynka zbudowana z drewna cedrowego, który jest w stanie zapewnić utrzymywanym w nim cygarom pożądany poziom wilgotności. A jest to o tyle istotne, iż wysuszone cygaro traci swój aromat i smak i nie nadaje się do użytku.

W sklepach oferujących cygara oraz akcesoria niezbędne do ich palenia, aż roi się od ofert przeróżnych humidorów. Niezależnie od ich wielkości i kolorów każdy z nich powinien być jednak zaopatrzony w dwa elementy - nawilżacz i higrometr, czyli miernik wilgotności. Nawilżacze uzupełniamy wodą, wyłącznie demineralizowaną. W przypadku, gdy dopiero zaczynamy użytkować humidor warto na początku dodać do niego glikol propylenowy, który nie posiada zapachu, a który skutecznie chroni np. przed pleśnią. Większe komplikacje wiążą się z higrometrem, który przed użytkiem należy ułożyć w szczelnym worku razem ze szklanką do połowy wypełnioną solą kuchenną i kilkoma kroplami wody destylowanej. Tak powinien poleżeć 6 godzin. Po tym czasie higrometr powinien wskazywać 75 proc. wilgotności względnej.

Właściwe wartości, optymalne na przechowywanie cygar, to wilgotność na poziomie 65-75 proc. oraz temperatura w granicach 15-19 stopni. Pamiętajmy, że oczywiście humidor należy od czasu do czasu przewietrzyć – najlepiej co dwa tygodnie otworzyć go na kilka minut.

Nie radzę ratować już wysuszonych cygar, ponieważ tracą one bezpowrotnie swój niepowtarzalny aromat. Musimy robić wszystko, aby w humidorze nie dopuścić do ich wysuszenia, a wtedy będziemy cieszyć się wspaniałym smakiem i zapachem.Przechowywanie cygar - Humidor komentarze opinie

  • - niezalogowany 2012-07-24 22:18:00

    ;-)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Cygara, - więcej informacji