:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C mgła

Piwo Meksykańskie - czwarte na świecie

Corona Extra to nie tylko najsłynniejsze piwo meksykańskie, to czwarta marka piwa na świecie w ogóle. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wspaniałemu smakowi, a trzeba tu dodać, że zawsze smakuje tak samo – bo produkuje się je wyłącznie w oryginalnych browarach w Meksyku.

W porównaniu z innymi znanymi markami piwa, Corona Extra jest stosunkowo młoda. Powstała w browarze Cerveceria Modelo w Mexico City w 1925 roku. Przez moment od chwili rozpoczęcia produkcji piwo nazywało się Modelo, ale już po miesiącu wprowadzono funkcjonującą do dziś nazwę Corona Extra (choć najczęściej nazywa się je po prostu Corona). Grupa Modelo, właściciel marki, posiada na terenie Meksyku osiem browarów. I tylko one mogą produkować to piwo.

Chyba największy sukces, poza Meksykiem, Corona Extra odniosła w Stanach Zjednoczonych, gdzie pobiła nawet Heinekena (w 1997 roku sprzedano tu aż 840 milionów butelek importowanego piwa). Obecna jest w 170 krajach na całym świecie, ciesząc się uznaniem, ba, prestiżem na rynku piwowarskim, i odpowiednio wysoką ceną.

Charakterystyczna, bezbarwna, przezroczysta butelka o dłuższej szyjce z biało-granatową etykietą, o pojemności 330 ml, towarzyszy Coronie Extra niemal od chwili powstania. Tradycja opakowania i smaku idzie jednak w parze z nowoczesnością bytu marketingowego firmy, co gwarantuje jej nieustanną sławę.

Corona Extra jest lekkim (4,6% alkoholu), delikatnym piwem o złotej barwie. Poleca się picie jej prosto z butelki z dodatkiem (wtłoczonych przez szyjkę) kawałków limonki czy cytryny. Oczywiście wcześniej powinno zostać schłodzone. Tak pije się Coronę w USA, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii. Według niektórych danych, do warzenia tego piwa wykorzystuje się wodę, słód jęczmienny, ryż i / lub kukurydzę, chmiel, drożdże, przeciwutleniacze (kwas askorbinowy E300), glikol propylenowy i alginian E405.

moffig

Piwo Meksykańskie - czwarte na świecie komentarze opinie

  • - niezalogowany 2012-07-11 23:41:07

    Doskonałe piwo. Kilka butelek Corony, jedna tequila najlepiej Sierra sliver, pare cytryn i trochę soli, i można balować do białego rana bez kaca na na następny dzien. Polecam wszystkim taki zestaw a nie jakieś parszywe Desperado

  • - niezalogowany 2012-03-11 21:36:23

    To piwo smakuje jak szczyny... Wiem sami do niego lejemy!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Piwo, - więcej informacji