:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C zamglenie

Nowe Ferrari Enzo

Motoryzacja, Ferrari - zdjęcie, fotografia

Nowe Ferrari Enzo - Są samochody, na których widok dech zapiera w piersi. Do nich należy niewątpliwie Ferrari Enzo. Kolejny samochód, jaki wyjechał z włoskiej firmy, choć w szczególny sposób doceniony, bo nosi imię założyciela marki. To auto niepowtarzalne.

Ferrari Enzo na pierwszy rzut oka przypomina bolid Formuły 1. To skojarzenie nie jest przypadkowe. To kwintesencja idei samego założyciela koncernu, który cenił moc, wyczynowość z klasą i estetyką. By powiązać te elementy intensywnie pracowano nad stworzeniem aerodynamicznego nadwozia, ten czynnik pilnowany był również przy podwoziu. Intensywnie pracowano nawet nad najdrobniejszymi szczegółami, przecież znak czarnego rumaka, stojącego na dwóch tylnych nogach przyjęty przez Ferrari zobowiązuje.

Parametry tego samochodu oczywiście przemawiają za jego klasą. Ferrari Enzo w 3,65 sekundy osiąga 100 km/h, a 9,5 sekundy potrzebuje żeby wspiąć się na 200 km/h. Co ciekawe by osiągnąć tak zadziwiającą moc zastosowano pięciolitrowy silnik V12 o mocy 660 KM i maksymalnym momencie obrotowym 657 Nm. Nie każdy samochód przekracza maksymalną prędkość 350 km/h. Tak dobre parametry jednak zobowiązują, dlatego nacisk położono na bezpieczeństwo. Jak wygląda więc choćby kwestia hamulców? Wyhamowanie zapewnić ma zastosowanie węglowo-ceramicznych hamulców Brembo, które sprawdzają się w bolidach F1. By korzystać z pełnej mocy Ferrari Enzo zapożyczono również skrzynię biegów, umieszczoną w kole kierownicy, która zmienia przełożenia w ciągu 150 milisekund. Zastosowano w tym aucie także system launch control (kontrola odpalania), dzięki temu Ferrari może startować z maksymalną mocą przy utrzymaniu dobrej przyczepności.

Komfort jazdy tym ekskluzywnym samochodem mają zapewnić fotele w rozmiarach od S do XL z włókien węglowych, które są specjalnie, anatomicznie wykończone. Można wybrać sobie wielkość fotela, w rozmiarach od S do XL. Z taśmy produkcyjnej zjechało tylko 349 takich samochodów. Ferrari Enzo w czerwonym kolorze to znak rozpoznawczy włoskiej marki.

Nowe Ferrari Enzo komentarze opinie

  • - niezalogowany 2012-04-15 09:44:45

    :)

  • - niezalogowany 2011-10-25 20:22:12

    m

Dodajesz jako: Zaloguj się

Motoryzacja, - więcej informacji