:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Magia w blasku księżyca

Film, Magia blasku księżyca - zdjęcie, fotografia

Co jest bardziej nierealne, niedostępne, zachwycające, budzące tęsknotę, magia, czy blask księżyca?
Na dobrą sprawę ten tytuł jest barokowy, ale jest to barokowość naszych czasów – bo stopień nasycenia emocji i poszukiwań jest dla nas całkowicie akceptowalny.
Colin Firth w roli sceptyka Anglika, Stanleya Crawforda, który jest zawodowym iluzjonistą i postrzega świat magii jako zbiorowisko szarlatanów oraz Emma Stonne jako Amerykanka Sophie Baker, medium o niezwykłych zdolnościach, uroku, naturalności spotykają się w okolicznościach lat 20-tych południowej Francji. Jest to para, między którą magia jest nieuchronna.
Świat bywa urokliwy, jeżeli możemy zadawać pytania komuś, kto nas fascynuje i uzyskiwać odpowiedzi, w które nie wierzymy, a wszystko dookoła świadczy o tym, że są prawdziwe.
Bywa też tak, że całkowita zmiana postrzegania rzeczywistości jest możliwa i w dodatku może odbyć się mniej boleśnie, niżbyśmy myśleli.
Pełna uroku, niemal rajska sceneria, a wszyscy poszukują Niewidzialnego, którego istnienie czy niebyt są najważniejszą sprawą. Świetne, mistrzowskie dialogi Woodego Alena, para aktorów będących ulubieńcami publiczności no i oczywiście magia oraz całkiem możliwa nieskończoność – to chyba wystarczy, by ten film polecić, co z przyjemnością czynię.

Magia w blasku księżyca komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Film, - więcej informacji