:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C zamglenie

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Kawa, ekspres wybrać - zdjęcie, fotografia

Współcześnie na rynku wiele sklepów oferuje różne modele ekspresów do kawy. Jak jednak spośród tak wielu możliwości wybrać ekspres, który całkowicie zaspokoi nasze wymagania i oczekiwania? Zapraszamy do poradnika, w którym dowiecie się jaki ekspres wybrać oraz czym charakteryzują się modele dostępne na rynku.

Jakie rodzaje ekspresów znajdziesz w sklepach?

Aby wybrać odpowiedni ekspres najpierw trzeba wiedzieć jakie modele mamy do wyboru. W sklepach znajdziesz ekspresy kombinowane, czyli te ciśnieniowo – przelewowe. Kolejnym rodzajem ekspresu jest ekspres ciśnieniowy. W tej kategorii wyróżniamy inne ekspresy. Mamy tutaj ekspresy automatyczne, kolbowe i kawiarki. Ekspresy automatyczne dzielą się na te z wbudowanym młynkiem oraz te saszetkowe. Ostatnim rodzajem ekspresu jest ten przelewowy. W niniejszym artykule skupimy się jednak na kilku rodzajach ekspresów. Opiszemy Wam ekspres przelewowy, kolbowy, ciśnieniowy, a także popularne kawiarki i ekspresy saszetkowe. 

Ekspres przelewowy

Kawa zaparzona w ekspresie przelewowym będzie smakować jak ta parzona po turecku. Ekspres przelewowy składa się ze: zbiornika na wodę, pojemnika na kawę, filtra, dzbanka i płyty grzewczej. Zatrzymajmy się na chwilę przy filtrach. Większość z ekspresów przelewowych posiada jednorazowe filtry. Istnieją także wersje, które posiadają filtr stały. Ten wykonany jest z plastiku i za każdym razem kiedy przygotowujemy kawę należy go umyć. Ekspres przelewowy jest niezwykle prosty w obsłudze. Wystarczy, że do dzbanka wlejesz odpowiednią ilość wody, a do pojemnika wsypiesz kawę mieloną. Teraz wciskasz przycisk i uzyskujesz aromatyczną kawę. Zaletami takiego ekspresu jest z pewnością niska cena. Drugim aspektem, który przemawia za kupnem takiego ekspresu jest to, że jego płyta grzewcza długo utrzymuje odpowiednią temperaturę. Dzięki temu możesz w ciągu dnia sięgać po kawę zaparzoną rano, a ta nadal będzie ciepła. W takim ekspresie przygotujesz też kawę dla większej ilości osób. Zapomnij więc o pracochłonnym przygotowywaniu każdej filiżanki po kolei. Do niewątpliwych minusów takiego urządzenia należy z pewnością to, że w takim ekspresie nie przygotujemy sobie tak chętnie pijanej latte, cappuccino czy zwykłej kawy ze spienionym mlekiem. 

Kawiarki 

Ten niskociśnieniowy ekspres służy do przygotowania najprostszej, włoskiej kawy. Tak przygotowany napój jest mocny i ma czasem lekko kwaskowy posmak. Kawiarka składa się z dzbanka, sitka na kawę, które jest umieszczone w środku i pojemnika na wodę. Tańsza kawiarka wykonana jest z aluminium natomiast te droższe zrobione są ze stali. Aby przygotować kawę z tego urządzenia należy wlać wodę i wsypać kawę do odpowiedniego pojemnika. Następnie kawiarkę należy podgrzać na kuchence gazowej. Istnieją też kawiarki, które posiadają automatyczny podgrzewacz. Kawiarka jest dobra dla tych z Was, którzy piją kawę bez mleka. Jedna zaparzona w kawiarce kawa starczy na kilka filiżanek. Mimo, że oszczędzasz w ten sposób czas, to niestety musisz go zużyć na pracochłonny proces przygotowywania  kawy. Jeśli korzystasz z kawiarki to ten potrafi czasem trwać nawet 15 minut. Do niewątpliwych zalet takiego ekspresu należy jednak niska cena. 

Ekspres kolbowy

W tym typie ekspresu także korzystamy z kawy mielonej. Taki ekspres posiada kolbę, która wyposażona jest w sitko. Do niej wsypujemy zmieloną kawę. Pamiętaj jednak, że tę trzeba odpowiednio ubić. Inaczej kawa nie będzie tak aromatyczna. Wodę z kolei wlewamy do odpowiednio do tego przygotowanego pojemnika. Niektóre z ekspresów kolbowych posiadają spieniacz dzięki któremu możemy przygotować kawę z mlekiem jak cappuccino czy latte. Jeśli lubisz poświęcać na zaparzanie kawy nieco więcej czasu to koniecznie skorzystaj z ekspresu kolbowego. Do tak przygotowywanej kawy możesz włożyć dużo swoich dobrych chęci oraz serca. 

Ekspres ciśnieniowe automatyczne z wbudowanym młynkiem 

Są to zdecydowanie najdroższe modele ekspresów do kawy jednak przy ich pomocy możesz przygotować praktycznie każdy rodzaj kawy. Taki ekspres posiada wbudowany młynek dzięki czemu przygotowana z niego kawa jest zawsze świeża i aromatyczna. Posiadając taki ekspres musisz pamiętać o jego regularnej konserwacji. Dzięki temu posłuży Ci on na długo. Posiadanie takiego ekspresu sprawi, że przygotujesz kawę w niezwykle szybki i prosty sposób. Chcesz wiedzieć jakie są wady takiego ekspresu? Z pewnością jedną z nich jest wysoka cena oraz to, że powinieneś dodatkowo zakupić do niego odpowiednie środki konserwujące. Gwarantujemy Ci jednak, że taki ekspres przygotuje Ci najlepszą kawę. Nie czekaj więc i już dziś zakup ciśnieniowy ekspres automatyczny dla Ciebie. W tym celu zajrzyj na stronę internetową http://www.krups.com.pl/types/category/15

Ekspres saszetkowy 

Ten rodzaj ekspresu działa podobnie do ekspresów kapsułkowych, jednak zamiast popularnych kapsułek kawa zapakowana jest w specjalne saszetki, które są znacznie tańsze. Jeśli chodzi z kolei o jakość kawy, to ta nie różni się za bardzo od tej przygotowanej w innych ekspresach. Ekspres saszetkowy przeważnie przygotowuje zwykłą czarną kawę chyba, że uda nam się zakupić system spieniający do mleka. Kawa przygotowana z ekspresu saszetkowego jest niezwykle aromatyczna. Dodatkowo jedna saszetka starcza czasem do przygotowania nawet dwóch filiżanek. Do niewątpliwych zalet takich ekspresów zaliczyć także można ich przystępną cenę. 

Wybór odpowiedniego ekspresu to często dla niektórych nie lada wyzwanie. Mamy nadzieję jednak, że niniejszy artykuł pomógł Ci nieco w wyborze ekspresu idealnego dla potrzeb swoich i pozostałych domowników. 

/Tekst sponsorowany/

Jaki ekspres do kawy wybrać? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kawa, - więcej informacji