:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C mgła

Jak pić whisky?

Whisky, whisky - zdjęcie, fotografia

Zawsze każdy z nas zadaje pytanie jak się pije whisky .I w jakich szklankach? Picie whisky to jest sztuka zależy też od upodobań. Na pewno jest dużo whisky które powinno się pić w czystej postaci. .Jest kilka sposobów na degustacje tego trunku. Pierwszym sposobem degustacji whisky jest picie w czystej postaci . Dlaczego? Picie whisky w czystej postaci daje nam możliwość poznania smaku całego trunku,możemy wyczuć smak :dębu,wanilii, karmelu. Oczywiście każda whisky ma inny bukiet smakowy ale aby go wyczuć należy pić samą. Drugi sposób degustacji whisky polega na piciu whisky z kropelką wody .Co to nam daje?
Wielu koneserów twierdzi że dodanie kropelki wody to trunku powoduje otwarcie się bukietu smakowego whisky. Trzeci sposób picia whisky polega na dodaniu kostek lodu. Co to daje? dodanie kostek do whisky nie daje nic jedynie psuje smak trunku i go rozwadnia. Czwarty sposób polega na piciu whisky z colą .Co nam daje picie whisky z colą. Picie whisky z colą nie daje mam nic , po za tym whisky ma słodszy smak ale cały bukiet smakowy się zabija przez colę. Teoretycznie whisky można pić na dowolny sposób, ale wiąże się to że nie poczujemy smaku i aromatu trunku. Wypicie np.12 blendetu czy 16 single malt z colą wiąże się z tym że pieniądze zostały wyrzucone w błoto, whisky w ten sposób jest karygodne Moim zdaniem picie whisky z colą czy w inny sposób jest dobre ale jeżeli whisky kosztuje do 60zł a okres leżakowania ma do 4 lat .Mistrzowie którzy tworzą whisky tworzą je po to aby klient końcowy wyczul bukiet zapachowy i smakowy. Oczywiście każdy może pić whisky jak mu się podoba, ale whisky w czystej postaci smakuje najlepiej ,można wyczuć wszystkie nuty smakowe a także pobudzić swoje kubki smakowe. W jakich szklankach powinno się pić whisky? Każdą whisky powinno się pić w szklankach z okrągłych z grubym dnem szklanka ma do 280 ml.
Można pić ten trunek w szklankach typu tulipan zawężonymi na górze daje nam to że smak i aromat zostanie dłużej w szklance i nam nie ucieknie.

Jak pić whisky? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Whisky, dla Panów - więcej informacji