:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C mgła

Gwiazdy przekonują do niemarnowania jedzenia: zobacz zdjęcia

Kulinaria, Gwiazdy przekonują niemarnowania jedzenia zobacz zdjęcia - zdjęcie, fotografia

Kasia Cichopek, Kasia Tusk, Anna Popek, Rafał Jonkisz – to tylko niektóre z gwiazd zaangażowanych w kampanię Polskiej Federacji Banków Żywności. Internet obiegają właśnie zdjęcia aktorek, blogerów, modeli i kucharzy, trzymających plansze z hasłami przekonującymi do tego, by zjadać wszystko i nie wyrzucać, nie marnować jedzenia.

 

Polska Federacja Banków Żywności zaangażowała około 20 polskich gwiazd z różnych branż do kampanii społecznej, której celem jest przekonanie rodaków do niemarnowania jedzenia. Według danych Federacji, każdego roku w Polsce marnuje się nawet 9 milionów ton jedzenia. Według Marka Borowskiego, prezesa zarządu Federacji, drugą stroną medalu są Polacy żyjący często nawet w skrajnym ubóstwie. Może być ich nawet 3 miliony. Celem kampanii jest zmniejszenie tych liczb. Chodzi o to, byśmy zaczęli się przyglądać temu, co wyrzucamy do kosza. Jaką część śmieci stanowi wyrzucone jedzenie. I wyciągnięcie wniosków.

Wśród gwiazd, które wzięły udział w kampanii, są aktorki Katarzyna Bujakiewicz, Kasia Cichopek, Agnieszka Sienkiewicz, Joanna Jabłczyńska, modele Rafał Jonkisz i Rafał Maślak, blogerki Monika Morozowska, Kasia Tusk, Kamila Szczawińska, kucharze Marcin Koch i Tomasz Jakubiak, a także pisarki i dziennikarki Katarzyna Bonda, Anna Popek i Marta Manowska.

Wszyscy uczestnicy kampanii zachęcają do wolontariatu na rzecz Polskiej Federacji Banków Żywności i organizacji pokrewnych, by przy okazji nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Federacja poszukuje zwłaszcza osób starszych i na emeryturze, takich, które dysponują większą ilością czasu i zwyczajnie mają możliwość poświęcić się wolontariatowi. Warto podkreślić, że każdy zainteresowany pomocą, sam deklaruje, w jakim wymiarze i w jakim zakresie może wspierać cele kampanii.

Więcej informacji o działalności Banków Żywności i o tym, jak zostać wolontariuszem można znaleźć na stronie www.bankizywnosci.pl oraz www.wolontariat.bankizywnosci.pl.

Gwiazdy przekonują do niemarnowania jedzenia: zobacz zdjęcia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Kulinaria, - więcej informacji