:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Concours Mondial de Bruxelles

Wino, Concours Mondial Bruxelles - zdjęcie, fotografia

Tej imprezy żaden miłośnik wina nie może przegapić, chociaż jako zdalny obserwator. Międzynarodowy Concours Mondial de Bruxelles, zwany w skrócie CMB, odbędzie się 1 dniach 10 – 12 maja 2013 roku w Bratysławie.Już za kilka miesięcy w dniach 10, 11 i 12 maja 2013 odbędzie się w Bratysławie prestiżowy konkurs Concours Mondial de Bruxelles (CMB), uważany za jedną z największych imprez w międzynarodowym winiarskim kalendarzu.

Wydarzenie potwierdzać ma ambicję Bratysławy, od jakiegoś czasu coraz intensywniej pretendujących do tytułu choć wice – stolicy wina na świecie. I bardzo dobrze, bowiem wśród win słowackich znajdziemy wiele, faktycznie doskonałych.

Czy Bratysława dogoni Lizbonę, Maastricht, Walencję, Palermo i Luksemburg, pokaże czas. Już teraz jednak na pewno warto wziąć udział, lub chociaż przyjrzeć się konkursowi CMB, który od 20. lat cieszy się rosnącym prestiżem.

Warto tu wspomnieć, że przeprowadzany cyklicznie od 1994 roku CMB początkowo zlokalizowany był z Brukselą, ale lokalizację zmieniono ze względu na brak winiarskich tradycji w Belgii.

Co podnosi rangę Concours Mondial de Bruxelles? Przede wszystkim udział znanych I cenionych degustatorów wina, a także światowej sławy dziennikarzy. Dzięki nim wina wystawione do konkursu, a z nimi winiarskie regiony, mogą liczyć na skuteczną promocję.

W tym roku podczas Konkursu 300 degustatorów oceni ponad 8000 próbek win z 50 krajów z całego świata. Organizatorzy wydarzenia stawiają sobie do realizacji wyższe cele, niż tylko wybór najlepszego wina. Zdaniem dyrektora CMB Thomasa Costenoble, są nimi między innymi przedstawienie światu winiarskich tradycji i osiągnięć Słowacji oraz skuteczne wypromowanie jej winiarskiej oferty, ze wskazaniem najlepszych marek w rozsądnej cenie.

Co ciekawe, podczas CMB każdy będzie mógł poznać mniejszych słowackich winiarzy, miedzy innymi podczas wystawy organizowanej przez Stowarzyszenie Víno zo Slovenska – ja osobiście obiecuję sobie po niej sporo sensacyjnych odkryć.

bruno

Concours Mondial de Bruxelles komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wino, - więcej informacji