:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -6°C zamglenie

Adam Gessler - Smaki na 52 tygodnie

Książka, Gessler Smaki tygodnie - zdjęcie, fotografia

Adam Gessler Smaki na 52 tygodnie - Pierwsza książka najsłynniejszego polskiego restauratora to hołd złożony tradycyjnej kuchni polskiej, która jest domeną Adama Gesslera. To książka o przygodzie z polskimi smakami przez okrągły rok. Wspaniale czyta się gawędy o jedzeniu, gotowaniu, smakowaniu, jako że mało kto potrafi tak pięknie opowiadać o swojej kulinarnej pasji. Mało kto potrafi tworzyć taką skrzącą się dowcipem i odświętną atmosferę nawet w zwyczajny dzień.

Smaki na 52 tygodnie” wykraczają poza formułę książki kucharskiej. To niebanalny przewodnik po sezonowej kuchni polskiej, która zachwyca różnorodnością

Pierwsza książka najsłynniejszego polskiego restauratora to hołd złożony tradycyjnej kuchni polskiej, która jest domeną Adama Gesslera. To książka o przygodzie z polskimi smakami przez okrągły rok. Wspaniale czyta się gawędy o jedzeniu, gotowaniu, smakowaniu, jako że mało kto potrafi tak pięknie opowiadać o swojej kulinarnej pasji. Mało kto potrafi tworzyć taką skrzącą się dowcipem i odświętną atmosferę nawet w zwyczajny dzień.

Pojmowanie przeszłości poprzez pamięć smaków i zapachów to cecha wielu osób związanych ze „stołem”. Adam Gessler posiadł jednak tę umiejętność w stopniu mistrzowskim. W swojej książce udowadnia, iż jest nie tylko znawcą sztuki kulinarnej, ale także wnikliwym obserwatorem życia i ludzi. Wyselekcjonowane przepisy oprawione zostały w opowieści o wielkich tego świata, przyjaciołach autora oraz miejscach, które nierozerwalnie kojarzą mu się z wyszukani smakami.

Adam Gessler reprezentuje gatunek ludzi celebrujących zarówno uroczystości rodzinne, jak i codzienne przyjemności. Z książki „Smaki na 52 tygodnie” można nauczyć się nie tylko tego, jak zrobić maczankę krakowską czy leniwe, ale także dotknąć stylu życia kogoś, kto potrafi je smakować i szanuje przyjemność w każdym jej wymiarze.

Na gawędę składają się opowieści o wyrazistych osobowościach, lokalach, do których warto zajrzeć, oraz potrawach, których smak bezwzględne trzeba poznać. Przez książkę przewijają się takie postaci jak Nina Andrycz, Lech Wałęsa, Danny DeVito, a nawet Pablo Picasso. Autor wspomina także swoją rodzinę i jej restauratorskie korzenie, które Gesslera i jego synów przywiodły do prowadzenia renomowanych lokali nie tylko w Warszawie i Krakowie, ale także w Londynie.

Główny zrąb książki stanowią felietony publikowane na łamach „Przekroju” w latach 2010-2011. W teksty te tknięto jednak nowe życie, niektóre rozbudowując, inne przeredagowując. Na uwagę zasługuje sama forma książki, którą, podobnie jak starą wersję tygodnika, czytelnik będzie musiał samodzielnie… porozcinać. O oprawę graficzną zadbali Katarzyna Gałązka (fotografia) i Krzysztof Tkaczyk (rysunki), w pełni oddając pasję i fantazję, z jakimi swą profesję realizuje Adam Gessler.

Wyjątkowość książki polega i na tym, iż ma osobisty charakter. Powstała z prawdziwego restauracyjnego i domowego życia, w kuchni, przy garnku, przy stoliku „U Kucharzy” i przy rodzinnym stole.

Wszystkie przepisy są sprawdzone, a sztuczki i wskazówki, które zdradza Adam Gessler, bezcenne. To kuchnia serca.

Adam Gessler (ur. w 1955) to restaurator pochodzący z rodziny o tradycjach artystycznych, społecznikowskich i politycznych. Ikona polskiej gastronomii i kontynuator najlepszych przedwojennych tradycji w trudnym okresie PRL-u i w nowej rzeczywistości.

Zawsze w muszce, kamizelce pod marynarką i z nienagannymi manierami kreuje kulinarny teatr. Mistrz ceremonii. Stworzył legendarnego Krokodyla na Starym Mieście i Stajnię Chojnów pod Warszawą, gdzie tuż przy lesie, w atmosferze szlacheckiego dworku, serwowano na półmiskach najlepsze dania kuchni polskiej.

Adam Gessler - Smaki na 52 tygodnie komentarze opinie

  • - niezalogowany 2012-03-15 14:14:48

    Niestety nie można jej kupić nawet w Polsce...powodzenia

  • - niezalogowany 2012-01-29 19:06:14

    Czy mozna kupic te ksiazke w W.Brytanii.Jesli tak to w ktorej ksiegarni?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Książka, - więcej informacji