12°C bezchmurnie

Cygara dla początkujących - jak palić cygaro ?

Cygara, Cygara początkujących palić cygaro - zdjęcie, fotografia

Mężczyzna palący cygaro, to w Polsce wciąż rzadkie i dość egzotyczne zjawisko. Palą nieliczni, w większości mężczyźni i to ci lepiej sytuowani. I dobrze. Palenie cygar, w przeciwieństwie do papierosów, to bowiem coś więcej, niż tylko przyzwyczajenie czy w skrajnych przypadkach, nałóg. Osoba, która wkracza w świat cygar poznaje nie tylko ich smaki, ale także ich historię, a także kulturę i zasady wiążące się z ich paleniem - jak palić cygaro?

Mężczyzna z cygarem to symbol męskości, niezależności i tajemniczości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej z nas decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody ze światem cygar. W mojej ocenie jednak nie wszyscy do tego świata się nadają. Kto ma szansę stać się prawdziwym koneserem i miłośnikiem cygar? Przede wszystkim osoba niezależna, nowoczesna i elegancka, ale jednocześnie wrażliwa i zwracająca uwagę na detale. Detale te, to cała otoczka związana z paleniem cygar. Tu – w przeciwieństwie do papierosów, równie mocno jak smak palonego tytoniu, liczy się atmosfera, miejsce czy posiłek, który właśnie jemy lub zjedliśmy.

Palenie cygar, to dla mnie raczej forma sztuki, niż zwykły nałóg. Lubię to poczucie relaksu, które towarzyszy poznawaniu aromatu kolejnego modelu. Cygara nie da się bowiem wypalić na ulicy, w samochodzie, w biegu, jak to często ma miejsce w przypadku papierosów. Papieros, to forma odstresowania, cygaro – forma oderwania się na chwilę od rzeczywistości, a więc znacznie więcej.

Zawsze towarzyszy mu elegancja i luksus. Nic więc dziwnego, że miłośnicy cygar zawsze zbierają się w prestiżowych miejscach, kawiarniach, restauracjach, gdzie po wykwintnym posiłku rozpoczynają kilkudziesięciominutową, cygarową ucztę.

Jak palić cygaro i jakie marki będą najlepsze dla początkujących?

Z pewnością będą to cygara jaśniejsze, delikatniejsze, które mogą przypaść do gustu również żeńskiej części miłośników cygar. Tak wybór jest o tyle istotny, iż zapalenie mocnego cygara na samym początku, na dodatek bez koktajlu czy shake’a, który nada całości bardziej aksamitny wymiar, może na zawsze zniechęcić nas do cygar. Warto zatem stopniować smaki i zacząć od tych najlżejszych. Pamiętajmy na koniec o tym, że po pierwsze - cygarami w przeciwieństwie do papierosów, nie zaciągamy się. Dym wpuszczamy do gardła i po kilku sekundach wypuszczamy. Po drugie – wypalenie jednego cygara, to spora dawka tytoniu, która wystarcza na wiele dni, w przeciwieństwie. Z tego też względu, wiele osób wybiera cygara, uznając je za mniej szkodliwe dla zdrowia.

Teraz czas na obiecane marki cygara dla początkujących – mam nadzieję, że skutecznie Was zachęciłem i spróbujecie choć jednej z nich:

Początkującym z pewnością spodoba się Romeo y Julieta, zwłaszcza te w biało-czerwonej tubie. Wyśmienity słodki, czekoladowy, subtelny smak. Idealne na pierwszy kontakt z hawanami. Kolejny model, o którym od razu pomyślałem, to przysmak prosto z Nikaragui – La Rica . To miejscowa klasyka – piękne wykonanie o słodkim i gładkim smaku święci triumfy na całym świecie. Moją najlepszą trójkę dla początkujących zamyka kolejna klasyka - Hoyo de Monterrey w srebrnej tubie. Ręcznie wykonane , kubańskie cygaro z charakterystycznym dla tej wyspy smakiem. Tuba jest niezwykle praktyczna i umożliwia transport cygara dosłownie wszędzie.


Cygara dla początkujących - jak palić cygaro ? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się